Państwowa Straż Rybacka

Komenda Wojewódzka Warszawa

 

Kontrole w czasie epidemii koronawirusa

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie została poinformowana, że ze względu na epidemię koronawirusa niektórzy wędkarze odmawiają okazania strażnikom Społecznej Straży Rybackiej dokumentów uprawniających do amatorskiego połowu ryb.

Przypominamy, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca kartę wędkarską, a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

Zgodnie z art. 25 ustawy o rybactwie śródlądowym strażnik Społecznej Straży Rybackiej jest uprawniony do kontroli wyżej wymienionych dokumentów, a podczas wykonywania tej czynności korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym.

Osoby wędkujące na wodach, w których uprawnionym do rybactwa jest Polski Związek Wędkarski mają również obowiązek stosować się do warunków zezwolenia określonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, który zobowiązuje wędkarza do poddania się kontroli prowadzonej przez strażników Społecznej Straży Rybackiej. Niestosowanie się do warunków zezwolenia stanowi wykroczenie określone w art. 27 a ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy o rybactwie śródlądowym, za które grozi kara grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości do 500 złotych.

Jednocześnie informujemy, że przepisy wprowadzone w związku ze zwalczaniem epidemii koronawirusa nie zwalniają osób wędkujących z obowiązku poddania się kontroli jednostkom uprawnionym, w tym Społecznej Straży Rybackiej.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem